parki rozrywki

5 parków rozrywki, które sprawią frajdę Twoim najbliższym

Dla tych, co nie wyjeżdżają na długi weekend, ale chcą się dobrze bawić! Kiedy ostatnio odwiedziliście park rozrywki?

Farma Iluzji, Trojanów

Czaderskie miejsce. Nie tylko dla dzieci. Twoje zmysły zostaną tam wystawione na niejedną próbę, będzie zawodził wzrok, a błędnik w końcu oszaleje! Ale wszystko to wywoła szeroki uśmiech na Twojej twarzy 😉 Krzywy dom, labirynt luster, tunel zapomnienia, zakręcony domek – to tylko niektóre warte uwagi iluzje. Na terenie farmy są też bardziej przyziemne atrakcje jak plaża, przeprawa tratwami, trampoliny i karuzele.

Tak, to miejsce w którym znowu dziękujesz Bogu, że masz dzieci, bo nigdy byś się tu nie pojawił(a), a warto. Pamiętaj, że całkiem niedaleko jest świetne Talaria SPA w Trojanowie, o którym kiedyś już pisałam. Genialne połączenie na rodzinny weekend.

Źródło zdjęć i więcej informacji: www.farmailuzji.pl

farma iluzji

krzywy domek

mydlane bańki

Energylandia, Zator

To chyba najbardziej znany park rozrywki w Polsce w ostatnich latach. Trzeba przyznać, że właściciele postarali się. Co roku przybywa atrakcji na terenie parku. Już się pogubiłam w ilości roller coasterów i innych – przyprawiających mnie o zawrót głowy, krzyk i mdłości – atrakcji.

Jeśli masz mocne nerwy to ten park jest dla Ciebie. Ja najlepiej odnajduję się tw Energylandii w strefach przeznaczonych do kąpieli. Chill out is a king 😉

Nocleg w pobliżu? Oczywiście Młyn Jacka w Jaroszowicach, ale niedaleko jest też Przytulia w Stryszawie oraz Osada Beskidzka na zawojskim Przysłopie.

Źródło zdjęć i więcej informacji: www.energylandia.pl

energylandia

energylandia zator

roller coaster

Ogrody Hortulus Spectabilis, Dobrzyca

Niby nic, taki tam park, który dopiero się buduje. Gratka dla fanów ogrodnictwa, o to na pewno! Ale jest tam jedna rzecz, która mnie zwaliła z nóg. Labirynt. Podeszliśmy do niego jak najwięksi laicy: “Chodźmy się kawałek przejść”. I jak się skończyło? Dwoje rodziców z dzieckiem na rękach doczepili się do grupki emerytów po kilkudziesięciu minutach szukania wyjścia. Jak dobrze, że oni je odnaleźli!

Sugeruję przed wejściem w labirynt udać się na wieżę widokową i co nieco przygotować do tej zabawy. Zrozumiałam to dopiero później, kiedy poszłam podziwiać widoki, a spotkałam na wieży wyłącznie ludzi z telefonami przy uchu, którzy instruowali tych w labiryncie jak z niego wyjść 😉 Mimo braku przygotowania – zabawa była cudna!

Niedaleko są też Ogrody Tematyczne Hortulus. Nie byłam, ale słyszałam pozytywne opinie.

Jeśli szukasz noclegu, polecam Ci Villę Sanibel w Bobolinie.

Źródło zdjęć i więcej informacji: www.hortulus-spectabilis.com.pl

wieza_hortulus

labirynt dobczyca

Zatorland, Zator

Twoje dziecko przechodzi właśnie etap fascynacji dinozaurami? You got it! Koniecznie odwiedźcie park rozrywki w Zatorze. Czym się różni od stu innych z dinozaurami w Polsce? Zwierzęta są ruchome, więc uważaj, żeby nie paść na zawał. W Zatorlandzie możecie skorzystać też z innych atrakcji jak rejs łódką, wyprawa do parku linowego, spacer parkiem mitologii, czy bajek. Szczerze? Nie polecam tych części parku – kicz & tandeta. Ale dinozaury wymiatają 😉

Zatorland jest niedaleko Energylandii i Parku Miniatur w Inwałdzie, także możecie sobie zafundować maraton po parkach rozrywki.

Źródło zdjęć i więcej informacji: www.zatorland.pl

zatorland

dinozaury zator

dinozaury zatorland

Park Miniatur, Inwałd

Park w jeszcze innej bajki. Taka wycieczka dookoła świata. Jeśli Twój dzieciak lubi podróże (albo Ty chcesz aby polubił), to wyprawa do Inwałdu może być sporą dawką inspiracji turystycznych. Zobaczycie tam mini Plac Świętego Piotra w Rzymie, staniecie obok wieży Eiffla, albo tej krzywej – pizańskiej. Oczywiście tak jak i w przypadku wcześniej opisanych parków – atrakcje dookoła mnożą się i troją. Park Miniatur w Inwałdzie wyróżnia się dodatkowo Ogrodem Jana Pawła II (stąd już naprawdę rzut kamieniem do Wadowic). Co kto lubi 😉

Źródło zdjęć i więcej informacji: www.inwaldpark.pl

park miniatur

inwałd park miniatur

miniatury inwałd

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o