Pałac Kamieniec – miejsce z piękną historią

Trzeba być wizjonerem, żeby mając przed oczami totalną ruinę z wybitymi oknami i zdewastowanym wnętrzem – tak się zakochać, aż w końcu ją kupić. Podziwiam właścicieli miejsca Pałac Kamieniec. To dzięki ich determinacji ocalała prawdziwa perła architektury Dolnego Śląska. Jednak to dzięki ich pasji – powstało miejsce tak piękne, aż trudno ująć to w słowa. 


Jak zarezerwować?


Magiczne wnętrza

Przekraczając próg Pałacu wchodzisz do innego świata. Świata magii i harmonii. Magię niosą ze sobą stare mury, pałacowe pokoje, które mają do opowiedzenia swoją historię. Harmonię wprowadza niezwykle przemyślana aranżacja wnętrz – naturalne i pastelowe kolory, ciepłe światło, miękkie tkaniny. Żaden przedmiot nie znalazł się tutaj przypadkiem. Wnętrza są urządzone bardzo przytulnie, co pozwala zapomnieć o ich dworskości, a raczej przywołują na myśl niezwykle elegancki pensjonat. Patrząc na którykolwiek z dziesięciu pokoi – trudno powiedzieć czy dałoby się je urządzić z większą klasą. 

Podniebne smaki

Pałac Kamieniec to miejsce dla tych, których piękno inspiruje. Nie tylko design, ale też na przykład sztuka gotowania. W Pałacu znajduje się restauracja, która została wyróżniona przez Żółty przewodnik Gault & Millau. Bazuje na kuchni regionalnej ale podanej w nowoczesny sposób. Tego lata możecie skosztować kremu z żółtego buraka z emulsją z rukwi wodnej i prażynką z gryki czy papardelle z pesto lubczykowym, groszkiem cukrowym i bobem. Własny ogród i zielnik zasilają kuchnię w warzywa i zioła. Nadmiar plonów jest wykorzystywany do robienia przetworów, które możecie kupić na miejscu. W Pałacu jest nawet pasieka, z której zbierany jest swojski miód. Restauracja w Pałacu Kamieniec ma wspaniały ogródek z widokiem na wzgórza i pola, co sprawia że jest to jedna z najbardziej romantycznych miejscówek jakie znam.

Otwarta przestrzeń

Wbrew pozorom Pałac nie jest miejscem w którym dobrze będą się czuć tylko dorośli. Dostępne są pokoje rodzinne, a w restauracji menu dla najmłodszych. W ogrodzie znajdą się też atrakcje dla dzieci w postaci drewnianych zabawek- łamigłówek czy gier w bule.

Nie jest to jednak miejsce nastawione na najmłodszych gości, więc nie warto mieć w tej kwestii wielkich oczekiwań. Na szczęście region daje ogromne możliwości – od zwiedzania licznych zamków, przez zdobywanie szczytów górskich, eksplorowanie tras rowerowych, spływy pontonowe aż po grę w golfa. 

Pałac w wielu odsłonach

Pałac Kamieniec prezentuje się niezwykle na tle żółtych pól rzepaku, które rozpościerają się tuż za nim. Moje serce rośnie na to wspomnienie. Jednakże muszę Wam przyznać, że następnym razem chciałabym się wybrać do Pałacu tuż po świętach Bożego Narodzenia. Świąteczny wystrój Pałacu widziałam tylko na fejsbukowych fotografiach, ale były tak cudne, że moim marzeniem jest zobaczyć je na żywo. Pałac Kamieniec to obowiązkowe miejsce do zobaczenia na mapie Dolnego Śląska. W pobliżu jest też Villa Greta – azyl dla rodzin z dziećmi. Jeśli będziecie w pobliżu zaplanujecie czas  na obiad lub zwiedzanie Pałacu Kamieniec. Na pewno wrócicie po więcej 😉 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o