Oczyszczalnia Miejsce – klimatyczna stodoła na Mazowszu

Z fajnymi miejscami niedaleko Warszawy jest najtrudniej. Niby jakieś powstają, ale zwykle bez klimatu. Ciężko o piękny widok – na przykład na góry, ciężko o relaks nad wodą. Jak okiem sięgnąć jest płasko i nijako. Właśnie z tego powodu, na klimatyczne miejsce na Mazowszu – potrzebny jest pomysł. Właściciele Oczyszczalnia Miejsce – zdecydowanie go mieli.


Jak zarezerwować?


Dla ciała i ducha

Przyjedź, zatrzymaj się, usłysz swoje myśli, posłuchaj co mówi Twoje ciało. Pozwól sobie na bliskość z naturą i ciszę. W Oczyszczalni chodzi o to, aby oczyścić umysł i ciało, zwyczajnie – odpocząć. Odpoczynek może mieć różną formę – od warsztatów rozwoju osobistego po rodzinne przyjęcie. 

Oczyszczalnia Miejsce z pomysłem

Stodoła. Stara ale przekształcona na nowoczesną. Spora ilość przeszkleń gwarantuje wystarczającą dawkę dziennego światła w środku. Wnętrze – minimalistyczne, ale dopieszczone przedmiotami, które sprawiają że jest przytulnie: dużo zielonych kwiatów w doniczkach, iskrzące się płomienie w kominku, tapeta w brzozy. Obok przestronnej sali – znacznie mniejsza, drewniana kuchnia.

W Miejscu Oczyszczalnia znajduje się dziesięć dwuosobowych pokoi – wszystkie noszą nazwy cnót (na przykład Wiara, Nadzieja i Miłość) oraz grzechów (Chciwość czy Nieumiarkowanie) a na dodatek ich ściany zdobią spore reprodukcje znanych dzieł sztuki. 

W drugim budynku zwanym Rozpieszczeniem na gości czeka sześć pokoi dwuosobowych – każdy pod patronatem innego wyznania religijnego. Dookoła Oczyszczalni – rozciąga się dziesięć hektarów łąk, stawy i las. Jest klimat. 

W większym gronie

Zanim się rozmarzycie – jedna uwaga. Oczyszczalnia Miejsce jest tylko dla zorganizowanych grup. Nie za wielkich – bo już od dwunastu osób – ale jednak. Czyli wypad ze znajomymi, przyjęcie weselne czy służbowy wyjazd integracyjny – tak. Ale już weekend we dwoje – odpada. Chyba, że… macie ochotę złapać równowagę na warsztatach z jogi, które organizowane są w Oczyszczalni cyklicznie. Śmiało zapisujcie się wtedy – również ze swoimi połówkami. 

Jedzenie jako sztuka

Właścicielom Miejsce Oczyszczalnia zależało na tym, aby stworzyć miejsce, które będzie blisko natury. Nie ma tu zbędnych atrakcji, jest cisza i spokój. Jedzenie odgrywa ważną rolę – jest kolejną dziedziną sztuki, której poświęca się wiele czasu. Posiłki bazują na produktach od lokalnych dostawców i są przygotowywane z ogromną starannością. “Celebrujemy nawet najprostsze danie poświęcając mu czas, wysiłek, myśli i uczucia. Mamy nadzieję, że nasi goście jedząc posiłek – czują to.” – piszą na stronie właściciele. 

Jeśli szukacie jakiegoś miejsca niedaleko Warszawy, aby uciec od zgiełku miasta – warto znaleźć jakikolwiek powód aby odwiedzić Oczyszczalnia Miejsce.

Jeśli się Wam nie uda – przypominam jeszcze o niezwykłej Talarii w Trojanowie. 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o