Villa Folk & Design – ulubione miejsce z widokiem na Tatry

wnętrza villa folk

Jestem góralką. Na pewno beskidzką, w szczegółach nawet babiogórską. Ale kiedyś nie identyfikowałam się z góralską społecznością. Nie lubię jedzenia w karczmach, nie przepadam za góralską muzyką, domy z bali wywołują u mnie gęsią skórkę. Oczywiście są wyjątki od tej reguły i jest nim na pewno Villa Folk & Design w Zakopanem – moje ulubiony nocleg z widokiem na Tatry. 

Górski design

Zacznę od designu, bo to coś co najbardziej mnie kręci. Określiłabym go jako górski (choć ma elementy góralskie), może nawet chalet. I w tym tkwi cała magia tego miejsca. Nie ma ciupasek, które można kupić w środku lata przy deptaku w Ustce. Zamiast tego na ścianach wiszą stare narty, a łóżka zdobią miękkie poduszki w folkowe wzory. W Villi Folk & Design dominują szarości, drewno i biel. Jest bardzo przytulnie!

Strzałem w dziesiątkę było połączenie nowoczesnych mebli jak fotele Egg z klasycznym drewnianym otoczeniem. Niezwykły klimat tworzą detale a tu jest ich całe mnóstwo! Sporo z nich wykorzystuje zwierzęce motywy – włochate skóry na podłogach, drewniane głowy jeleni na ścianie w jadalni. Moim ulubionym motywem jest tradycyjna parzenica – choćby wyrzeźbiona na drzwiach szafy w pokoju, albo wyhaftowana na poduszce.

Niezwykle cieszy mnie fakt, że nawet w tak komercyjnych miejscach jak Zakopane powstają miejsca, które mają wiele wspólnego ze sztuką designu. Pierwszym odkryciem tego typu były dla mnie Apartamenty Szuflandia w Wiśle, o których kiedyś Wam pisałam.

Z widokiem na Giewont

Kolejną mocną stroną Villi Folk & Design jest położenie. Cudowny widok na pasmo Tatr rozciąga się z balkonu każdego z pokoi. Ja nawet nie muszę już iść dalej w góry, ten widok mi wystarcza 😉 Jest imponujący! Villa położona jest z dala od gwarnych Krupówek, ale na tyle blisko, że można tam dojść pieszo, jeśli kogoś pali taka potrzeba.

Przytulne miejsce

Jak wiadomo nie od dziś – miejsce tworzą ludzie. Nie mam pojęcia kto jest właścicielem Villi Folk & Design, nie miałam okazji poznać tych osób. Trzeba jednak im przyznać, że bardzo zadbali o swój dobytek, bo sama obsługa hotelu jest bardzo miła. Ich zaangażowanie widać w tym jak posprzątany jest pokój, albo w tym jak pięknie podane jest śniadanie (i bardzo smaczne!). Takie drobne rzeczy sprawiają, że pobyt staje się prawdziwą przyjemnością. Nocleg z widokiem na Tatry urasta do rangi uczty dla oczu i ducha 😉 

Nie ma ideałów?

Do słabych (naprawdę słabych) stron Villi 11 należy to, że terenu wokół budynku jest bardzo niewiele, a niemal całość zajmują zaparkowane samochody gości. Inaczej mówiąc – z dzieckiem nie pobawisz się na powietrzu, nie pobiega też ono po trawie. W tym celu trzeba się udać na okoliczną łąkę, których na szczęście w okolicy jest pod dostatkiem. Hotel nie jest typowym miejscem dla rodzin z dziećmi, ale miłe udogodnienia w postaci kącika zabaw dla dzieci się znajdą. Za to stref wspólnych do wypoczynku dorosłych jest kilka, w tym również sauna. Czegóż chcieć więcej? Chyba tylko pogody, aby móc skorzystać z niezwykłych widoków…

villa zakopane

nocleg z widokiem na tatry

balkon villa 11

sypialnia villa 11

łazienka villa 11

klimatyczne miejsce w zakopanem

chalet zakopane

detale villa folk

villa folk zakopane

magiczne miejsce zakopane

kącik zabaw dla dzieci

nuclei w zakopanem

 

2 komentarze

Zostaw wiadomość