Dom Pracy Twórczej, Radziejowice

To nie jest miejsce na weekendowy odpoczynek, ani na imprezową odskocznię. Jak sama nazwa mówi – tutaj najlepiej się… pracuje! Radziejowice – Dom Pracy Twórczej.

praca MALE para MALE solo MALE


Jak zarezerwować?

  • Strona www: palacradziejowice.pl
  • Telefon: +48 46 857 71 75
  • Mail: palac@palacradziejowice.pl
  • Adres: H. Sienkiewicza 4, 96-325 Radziejowice

Miejsce do pracy twórczej

W Domu Pracy Twórczej wszystko ma za zadanie inspirować. Skrzypiący pod stopami parkiet w części pałacowej, pokoje pamiętające czasy świetności kiedy bywali tam Kossakowie, Iwaszkiewicz, czy Sienkiewicz, wiszące na ścianach obrazy Chełmońskiego. Ogromny park, który otacza budynek daje wytchnienie od murów pełnych historii. Jest cudowny! Jego urok najlepiej poznać przyjeżdżając na plenerowy koncert organizowany w ogrodzie lub nad brzegiem jeziora.

Warsztaty w Radziejowicach

Dom żyje sztuką. Na porządku dziennym organizowane są warsztaty teatralne, pianistyczne, czy wokalne. Już można by było pomyśleć, że przeciętny człowiek nie ma tu czego szukać, ale na szczęście to nieprawda. Zajęcia z fotografii czy rękodzieła brzmią już bardziej przystępnie, prawda? Poza tym, można tutaj pracować nad czymkolwiek do czego przydaje się wena twórcza.

Kompleks pałacowy

Moją ulubioną częścią kompleksu we wsi Radziejowice jest Dwór Modrzewiowy. Otoczony wielkimi kasztanowcami, pięknie komponuje się z jesiennymi kolorami liści i złotymi promieniami słońca. W dworku można wynająć pokój, jest też wspólny salonik służący gościom za miejsce do integracji. Pomieszczenia są bardzo stylowe jak w “Panu Tadeuszu” Wajdy. Poza łazienkami – te klimatem pasują bardziej do późnych lat 90-tych ale XX wieku. Nic to! I tak jest pięknie!

Jesień to dla mnie zawsze bardzo twórczy czas, chyba dlatego tak bardzo ją lubię… Nie przypadkiem pierwszy post na blogu pojawił się właśnie we wrześniu! To czas, kiedy nadaję konkretny kształt pomysłom jakie plątały mi się po głowie przez całe wakacje. Dom Pracy Twórczej to miejsce, które sprzyja zbieraniu myśli.

dower_modrzewiowy

modrzewiowy_dworek

warsztaty_radziejowice

radziejowice_park

dom_pracy_twórczej

dom_pracy_tworczej

pałac_radziejowice

pałac radziejowice pokój

radziejowice_pokój

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Hosting Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hosting
Gość
Hosting

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci szkol podstawowych, szkol gimnazjalnych oraz uczestnikow placowek wychowania pozaszkolnego. Od kilku lat Dom Pracy Tworczej w Radziejowicach jest miejscem plenerow dla zolnierzy weteranow polskich misji wojskowych.